 |
 |
 |
 |
i.d. All Over Face Colour Faux Tan
Förhöjer och framhäver din hudton. All-Over Face Colors är baserade på 100 % naturliga, vårdande mineraler som ger din hud en frisk lyster och lyfter makeupen. Applicera ovanpå din foundation; som blush, ögonskugga, på dekolletaget eller som bronzer - möjligheterna är oändliga. Finns i flera olika nyanser.
Fördelar:
• Ger ansiktet färg, form och djup
• Ger snabbt ett friskt, naturligt utseende
• Milda färger
• Ingen talk, olja eller vax – härsknar inte
• Inga konserveringsmedel
• Ingen parfym eller kemiska tillsatser
• Icke-komedogen
• Ej djurtestad.
Användning:
Applicera på de delar som ska formas och framhävas, eller använd över hela ansiktet (ovanpå foundation och under Mineral Veil) för att ge lite extra färg. Använd gärna Flawless Application Face Brush eller Tapered Blush Brush.
Nyckelingredienser:
Mica: Kiselmineral som är naturligt mjuk, transparent, ljusreflekterande och färggivande. Färgerna varierar från svart och brunt till ljusgrönt och helt ofärgat. Gör att huden strålar.
Vismutoxyklorid: Ger lyster till makeupen.
Järnoxider: Naturliga mineraler utvunna från jord, som innehåller ett spektra av olika järnarter och syre, som också finns som ett naturligt färgspektra i alla hudtyper. Färgpigmenten är svarta, röda och gula.
|
| Rek. butikspris: 365kr | | Vårt Pris: 259kr | | Du Sparar: 106kr (29%) |
|
 |
 |
 |
 |
|